Konferencja bibliotekarzy w Gębicach

4 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach odbyła się konferencja nauczycieli-bibliotekarzy zorganizowana przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Czarnkowie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli-bibliotekarzy z rejonu czarnkowskiego. Uczestniczyło w niej 19 osób. Nauczyciele-bibliotekarze z różnych typów szkół i miejscowości po raz kolejny spotkali się by zaplanować pracę na nowy rok szkolny. Bibliotekarze zapoznali się z działaniami podjętymi w bibliotece szkolnej w Gębicach, które zaprezentowały panie Beata Maszewska oraz Magdalena Dudra. Mieli również możliwość zwiedzenia szkoły i biblioteki.  Następnym punktem programu było szkolenie z programowania ozobotów, które przeprowadziła Małgorzata Olejnik z Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Pod koniec ustalono tematy punktów bibliotecznych w bibliotekach szkolnych w różnych szkołach oraz przeprowadzono ankietę dotyczącą diagnozy potrzeb nauczycieli-bibliotekarzy.

źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Czarnkowie