XI edycja Narodowego Czytania – „Ballady i romanse” w Czarnkowie

Wzorem poprzednich lat 3.09.2022 r. od godz. 10.00 na czarnkowskim Placu Wolności rozpoczęła się jedenasta edycja „Narodowego Czytania”. W bieżącym roku prezentowano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Organizatorem było Miejskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 w Czarnkowie. Do czytania zgłosili się przedstawiciele różnych instytucji oraz szkół z Czarnkowa i okolic. Nie zabrakło również przedstawicieli z Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie reprezentowanego przez uczniów: Jakub Gadziński, Łukasz Kalkowski oraz nauczycieli: Magdalena Domagała, Lucyna Kalkowska, Justyna Łopatko, Eliza Skowron, Krystyna Wardęga, którzy przybliżyli publiczności następujące utwory: „To lubię”, „Rękawiczka”, „Lilije”. Do wpisu w księdze pamiątkowej wybraliśmy, jakże wymowny i aktualny cytat z utworu „Romantyczność” - „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko.”