Dzień Patrona Szkoły

Dnia 24.04.2023r. obchodziliśmy  Dzień Patrona Szkoły Józefa Nojego. Jest to bardzo ważne wydarzenie z życia szkoły na „Górce” dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie nie tylko uczestniczą w apelu, ale  w ciągu roku szkolnego w ramach lekcji wychowawczych zwiedzają Szkolną Izbę Pamięci.  Dzień Patrona wpisał się na stałe  w kalendarz Zespołu Szkół w Czarnkowie.  W tym roku z tej okazji zorganizowaliśmy „Bieg Ku Pamięci” oraz uroczystą akademię „ Józef Noji- sportowiec i patriota”

Akademia była okazją do wspomnień o życiu i czynach wspaniałego sportowca i dzielnego Polaka, jakim był Patron Szkoły Józef Noji . To również okazja do podsumowania sportowej części Dnia Patrona.

W tegorocznych zawodach udział wzięło 75 zawodników. Uczestnicy biegów zostali podzieleni na 2 kategorie:  dziewczęta i chłopcy. Po zaciętej i wyrównanej walce wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

W kategorii dziewcząt :

1 miejsce Martyna Skotarczak1RŻ;

2 miejsce Marcelina Konieczna 1e;

3 miejsce Oliwia Zielsdorf 1e.

W kategorii chłopców:

1 miejsce Bartłomiej Oleksak1f

2 miejsce Adam Wika1TMB;

3 miejsce  Bartłomiej Sotek 1TMA.

Rozdano również nagrody zwycięzcom konkursu o Patronie:

1 miejsce Dominika Koch 1IH

2 miejsce Yasemin Pertek 1RŻ

3 miejsce  Malwina Młodzik 1RŻ

Podczas uroczystej akademii w/w osoby zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz nagrodami, które zostały im wręczone przez panią wicedyrektor Annę Zalewską, Hannę Gadzińską, Malwinę Sikorę, Martynę Wesołowską.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniach Dnia Patrona nauczyciele: Małgorzata Bednarek, Hanna Gadzińska, Malwina Sikora, Martyna Wesołowska, Piotr Kłos, Adam Derkowski, osoby prowadzące: Dominika Koch, Mikołaj Kacperski, Yasemin Pertek, Malwina Młodzik, Martyna Skotarczak, Wojciech Janicki.