XVI Powiatowy Konkurs „Stroik Wielkanocny” w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance
Wiosenne kwiaty, pnie drzew, kora, rozkwitające bazie, gałązki wierzby i bukszpanu, trawy, siano, jajka, kurczaki i zające wprowadziły w przedświąteczną atmosferę Świąt Wielkanocnych. Wśród ekip z ośmiu szkół powiatu nie zabrakło również młodzieży z „Górki”. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Grabicka, Amelia Sobotka, Sebat Sebaydin, Wojciech Jessa i Dawid Kozioł z klasy 1TLŻ oraz Aleksandra Siadak i Dominik Michalik z klasy 3f. Celem XVI Powiatowego Konkursu „Stroik Wielkanocny 2026” była umiejętność obcowania z przyrodą i korzystania z jej elementów, ponieważ każdy z uczniów tworzył z przygotowanych i przyniesionych przez siebie materiałów. Uczestnicy aktywnie i twórczo spędzili czas, dając upust swojej wyobraźni i z dużą cierpliwością tworząc swoje dzieła. Nawiązując nowe znajomości budowali poczucie wspólnoty a także kultywowali tradycje wielkanocne. Po czasie przeznaczonym na wykonanie prac została otwarta pokonkursowa wystawa, która zachwyciła widzów. Prace wszystkich 29 uczestników były bardzo ciekawe a dzień 27 marca 2026 roku zostanie w pamięci uczestników konkursu jako nowe zdobyte doświadczenie.
LK

