Konferencja metodyczna zespołu bibliotekarzy

Opublikowano w Spotkania

29 września 2016 r. w Gimnazjum im. ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu odbyła się konferencja metodyczna nauczycieli-bibliotekarzy zorganizowana przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Czarnkowie w ramach prowadzenia sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli-bibliotekarzy z rejonu czarnkowskiego. Uczestniczyło w niej 15 osób. Nauczyciele-bibliotekarze z różnych typów szkół i miejscowości po raz kolejny spotkali się by zaplanować pracę na nowy rok szkolny, wymienić się swoimi uwagami i dobrymi praktykami. W tym roku szczególną uwagę poświęcono 1 punktowi KPOP, czyli Upowszechnianiu czytelnictwa, rozwijaniu kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Bibliotekarze dzielili się swoimi doświadczeniami, jak działa ich biblioteka szkolna, i jakie działania podejmują w ramach upowszechniania czytelnictwa. Interesującym przykładem rozwijania kompetencji czytelniczych okazał się Dyskusyjny Klub Książki. Ostatnią część konferencji stanowiły warsztaty z technologii informacyjno-komunikacyjnych, podczas których zaprezentowano program do tworzenia infografiki Piktochart. Ustalono także harmonogram działania na rok szkolny 2016/2017, a także podjęto szereg ustaleń dotyczących tematów punktów bibliotecznych w bibliotekach szkolnych. Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły za możliwość zorganizowania konferencji w Gimnazjum im. ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu, a nauczycielom-bibliotekarzom za udział i chęć dalszej współpracy.