Zajęcia warsztatowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie

Opublikowano w Współpraca

16 marca bieżącego roku w ZSP im. J. Nojego w Czarnkowie odbyły się trzy warsztaty dotyczące relacji interpersonalnych – a dokładnie przyjaźni – umiejętności jej budowania, korzyści z niej płynących, granic, których nie należy przekraczać oraz cech, które czynią z nas dobrych przyjaciół. Uczniowie dyskutowali czy łatwo jest zbudować przyjaźń na gruncie szkolnym i rodzinnym. Dobrani w pary wypisywali cechy dobrego przyjaciela oraz wskazywali cechy i zachowania, których dobry przyjaciel unika. Argumentowali, dlaczego przyjaźń jest ważna i jakie miejsce zajmuje w ich życiu. 

 

                                         Anna Świątek

   

Z wizytą w Muzeum

Opublikowano w Współpraca

Mimo, że już po świętach i po feriach młodzież z klas I az i I ez dnia 17.02.2017r. w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej obejrzała wystawę  ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu „Od adwentu po zapusty. O zimowym kolędowaniu w Polsce”

 

 

 

Punkt biblioteczny Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile Filii w Czarnkowie

Opublikowano w Współpraca

12.01.2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego otwarty został po raz kolejny punkt biblioteczny Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile Filii w Czarnkowie. Biblioteka Pedagogiczna  wspomagając pracę nauczycieli, udostępniła  książki do dyspozycji nauczycieli i rodziców. Tematyka książek w punkcie  bibliotecznym obejmuje "Motywowanie uczniów do nauki". Udostępnione książki, które formalnie pozostają na stanie biblioteki macierzystej można wypożyczać w bibliotece szkolnej na „Górce”. Serdecznie zapraszamy.

Lekcja historii w Starostwie

Opublikowano w Współpraca

Dnia 10 stycznia br w godz. wieczornych odbyła się pierwsza NOC w STAROSTWIE POWIATOWYM w Czarnkowie. Mieszkańcy okolic oraz uczniowie i opiekunowie ze szkół powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych formach zajęć  podczas wędrówki z historią. Tematem przewodnim było Powstanie Wielkopolskie w regionie. 

Pomieszczenia budynku starostwa, które na co dzień służą mieszkańcom, zamieniono na miejsca związane z wydarzeniami lat 1918-1919: Hotel Bazar, Cytadela, Towarzystwo Naukowej Pomocy, Arsenał, Koszary, Kuchnia Polowa. Uczestnicy mogli obejrzeć film pt.: „Powstanie Wielkopolskie- Most na Noteci”, wziąć udział w quizie tematycznym z nagrodami, słuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży z MDK w Trzciance, zwiedzić wystawę „Pamiątki z Powstania Wielkopolskiego”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja „Wyposażenie, umundurowanie i uzbrojenie PW”, którą wzbogacono o wystrzały z karabinów i armat.

Przed budynkiem starostwa w przerwie między zajęciami, ogrzewając się przy koksownikach, mogli posmakować wojskowej grochówki.

Dziękujemy za umożliwienie młodzieży spotkania z żywą i atrakcyjną lekcją historii. 

  

 

  

  

     

Punkt biblioteczny Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile Filii w Czarnkowie

Opublikowano w Współpraca

18.11.2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego otwarty został po raz kolejny punkt biblioteczny Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile Filii w Czarnkowie. Biblioteka Pedagogiczna w ramach współpracy w sieci nauczycieli bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, wspomagając pracę nauczycieli, udostępniła  książki do dyspozycji nauczycieli i rodziców. Tematyka książek w punkcie  bibliotecznym jest zgodna z kierunkiem polityki oświatowej państwa: Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Udostępnione książki, które formalnie pozostają na stanie biblioteki macierzystej można wypożyczać w bibliotece szkolnej na „Górce”. Serdecznie zapraszamy rodziców do odwiedzenia naszej biblioteki oraz o zapoznanie się z bogatą ofertą nowo zakupionych książek.