Nauczyciele bibliotekarze w Bibliotece Pedagogicznej

Z okazji Tygodnia Bibliotek,17 maja 2018, odbyła się konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy z rejonu czarnkowskiego. Tematem była (Do)wolność czytania. Jako pierwsza wystąpiła Anna Świątek z Biblioteki Pedagogicznej w Czarnkowie i omówiła temat skutecznych sposobów zachęcania do czytania. Następnym tematem było wykorzystanie teatrzyku Kamishibai w różnych etapach nauczania jako forma popularyzacji czytelnictwa. Na ten temat wypowiadały się i dzieliły się swoimi doświadczeniami: Małgorzata Górska (Biblioteka Pedagogiczna w Wągrowcu), Magdalena Janc-Węglewska (SP w Lubaszu) oraz Ewa Gołębiewska (SP nr 1 w Czarnkowie). Ostatnim, ale równie ciekawym tematem, była kaligrafia, którą przybliżyła nam Justyna Bauza (Biblioteka Pedagogiczna w Wągrowcu). Dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo oraz prelegentom za bardzo ciekawe omówienie tematów.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna