Konferencja bibliotekarzy w Lubaszu

Opublikowano w Współpraca

Kolejne wydarzenie z okazji Tygodnia Bibliotek 2024, podczas którego spotkali się bibliotekarze i nauczyciele bibliotekarze z bibliotek i szkół naszego regionu, odbyło się 13 maja bieżacego roku w bibliotece szkolnej Edukacja Lubasz.

Podczas konferencji swoje działania zaprezentowali zaproszeni goście: 

Pan Edmund Cichowicz-mieszkaniec Lubasza i autor książki: "Lubasz - miejsce historyczne”, który zainspirował obecnych historią miejscowości. Następnie pani Edyta Piekarska - doradca metodyczny Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, która zaprezentowała temat "Biblioteka na Czasie - Zero waste" i w trakcie praktycznych warsztatów przedstawiła metody ozdabiania świec, wykonania ozdób na stoły oraz ekologicznych odświeżaczy, a także przedstawiła pomysły na prezenty.

Ostatnią prelegentką była pani Agnieszka Placha, czyli Pani Kredka, która opowiedziała jak wykorzystać zabawki ekologiczno-sensoryczne w pracy bibliotekarz oraz pokazała jak wykonać łapacze z ekologicznych materiałów. Wszystkim prowadzącym oraz uczestniczącym należą się podziękowania.

   

      

Konferencja: "Biblioteka bez granic" w Pile

Opublikowano w Współpraca

 

 

Udział w konferencji pt. "Biblioteka bez granic - Tradycyjnie i w erze nowych technologii" przeznaczonej dla bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy, która odbyła się w Pile, podczas której prowadzono inspirujące prelekcje następujących osób: Iwona Pietrzak - Płachta z Wypożyczalnia Skrzydeł Biblioteka ZSP w Pliszczynie, Agnieszka Halicka z Edu Triki, Anna Osiadacz z Koncept Kultura, Patryk Zakrzewski z Demagog oraz warsztaty podczas których można było uzyskać mnóstwo nowej ciekawej wiedzy praktycznej.

 

Warsztaty wikliniarskie

Opublikowano w Współpraca

Dzień 22 marca obfitował dużą różnorodnością wydarzeń związanych z tradycjami kulinarnymi oraz dekoracjami związanymi z Świętami Wielkanocnymi. Podczas piątkowego popołudnia w Bibliotece Publicznej w Czarnkowie pani Agnieszka Pierzyńska dzieliła się swoją wiedzą, kreatywnością, swoim doświadczeniem zawodowym oraz przepiękną umiejętnością przekazania każdemu uczestnikowi warsztatów wikliniarskich tworzenia dekoracji świątecznych z wikliny, za co jej bardzo dziękujemy. Dziękujemy też paniom z biblioteki za zaproszenie na warsztaty. Poniżej relacja fotograficzna z warsztatów, w których wzięli również udział  Dominika Koch oraz Patryk Niwald - uczniowie Zespołu Szkół w Czarnkowie. 

    

Wystawa wypieków uczniów na Placu Wolności

Opublikowano w Współpraca

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto obchodzone przez chrześcijan. Upamiętnia męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Polska tradycja związana ze Świętami Wielkanocnymi jest wyjątkowo bogata. To czas wielu przygotowań i oczywiście świątecznych wypieków. Kolejny raz uczniowie kl. II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych, przygotowali pokaz zdobienia mazurków wielkanocnych, który odbył się 22 marca na Placu Wolności w Czarnkowie.

    

 

Dekanalne Forum Duszpasterskie pt.: Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła

Opublikowano w Współpraca

Przedstawiciele ZS w Czarnkowie 10.12.2023r. w niedzielne popołudnie uczestniczyli w tegorocznym Dekanalnym Forum Duszpasterskim pt.: Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła. W trakcie wydarzenia wysłuchano ciekawej konferencji ks. Krystiana Sammlera - dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu pt. Moje uczestnictwo w życiu Kościoła oraz prezentowania się grup duszpasterskich działających w dekanacie: Neokatechumenalnej drogi wzrastania w Kościele, Przymierza Miłosierdzia - drogi do miłości we wspólnocie Kościoła, Parafialnej Caritas - pomoc w potrzebie, Ruchu Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie i jego misji w szerzeniu kultury chrześcijańskiej jako drogi do piękna i dobra, Siostry Elżbiety ze Zgromadzenia Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP i młodzieży z Edukacji Lubasz. Forum podsumował ks.bp Jan Glapiak. Przybyli goście wysłuchali też chóru Harmonia, skosztowali przedświątecznych wypieków i pysznej kawy oraz uczestniczyli we Mszy św.