Szkolenie nauczycieli -bibliotekarzy

7 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie odbyło się kolejne spotkanie 17 nauczycieli-bibliotekarzy zorganizowane przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Czarnkowie w ramach prowadzenia sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli-bibliotekarzy z rejonu czarnkowskiego. Nauczyciele-bibliotekarze zwiedzili bibliotekę oraz zapoznali się z działaniami dotyczącymi upowszechniania czytelnictwa organizowanymi w bibliotece szkolnej w Połajewie, które zaprezentowała p. Teresa Lewandowska. Wioletta Januszak omówiła zmiany dotyczące opracowania księgozbioru, tj. zastosowania deskryptorów Biblioteki Narodowej oraz poprowadziła warsztaty szkoleniowe z technologii informacyjno-komunikacyjnych przedstawiając program do tworzenia mini komiksów ToonyTool, który jest ciekawą formą pracy z uczniami.