XVI Powiatowy Konkurs „Stroik Wielkanocny” w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance

Opublikowano w Konkursy

Wiosenne kwiaty, pnie drzew, kora, rozkwitające bazie, gałązki wierzby i bukszpanu, trawy, siano, jajka, kurczaki i zające wprowadziły w przedświąteczną atmosferę Świąt Wielkanocnych. Wśród ekip z ośmiu szkół powiatu nie zabrakło również młodzieży z „Górki”. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Grabicka, Amelia Sobotka, Sebat Sebaydin, Wojciech Jessa i Dawid Kozioł z klasy 1TLŻ oraz Aleksandra Siadak i Dominik Michalik z klasy 3f. Celem XVI Powiatowego Konkursu „Stroik Wielkanocny 2026” była umiejętność obcowania z przyrodą i korzystania z jej elementów, ponieważ każdy z uczniów tworzył z przygotowanych i przyniesionych przez siebie materiałów. Uczestnicy aktywnie i twórczo spędzili czas, dając upust swojej wyobraźni i z dużą cierpliwością tworząc swoje dzieła. Nawiązując nowe znajomości budowali poczucie wspólnoty a także kultywowali tradycje wielkanocne. Po czasie przeznaczonym na wykonanie prac została otwarta pokonkursowa wystawa, która zachwyciła widzów. Prace wszystkich 29 uczestników były bardzo ciekawe a dzień 27 marca 2026 roku zostanie w pamięci uczestników konkursu jako nowe zdobyte doświadczenie.

LK

 

   

Stroik Bożonarodzeniowy

Opublikowano w Konkursy

W dniu 13.12.2023r. w Zespole Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance odbył się XXIV Powiatowy Konkurs pt.:"Stroik Bożonarodzeniowy", w którym wzięło udział 41 zawodników z 9 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego powiatu. Każda ze zgłoszonych osób musiała samodzielnie w ciągu 2 godzin wykonać świąteczny stroik stojący lub wiszący z przywiezionych własnych materiałów. 

Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie godnie reprezentował uczeń Wojciech Wiza z pierwszej klasy Technikum Informatycznego. Nasz reprezentant nie uzyskał wprawdzie żadnego z trzech nagradzanych miejsc, jednak zdobył doświadczenie na przyszłość, poznał nowe techniki i możliwości wykonania pracy choć sam też wykazał się dużą pomysłowością i kreatywnością. 

Trzeba przyznać, że w tegorocznej edycji konkursu wszystkie wykonane przez młodzież prace zasługiwały na uznanie i nagrody lecz należało wybrać tylko trzy. Dodatkową atrakcją było zawarcie nowych znajomości i wymiana doświadczeń z szkolnego podwórka w atmosferze przedświątecznego klimatu.

Opiekun: Lucyna Kalkowska 

      

Powiatowy Konkurs o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim

Opublikowano w Konkursy

6.06.2023 reprezentacja szkoły w składzie: Dominika Koch (kapitan drużyny), Mikołaj Kacperski, Dawid Ropłoch , Krzysztof Kaźmierczak (rezerwowy) z klasy 1 IH zdobyli trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim. Konkurs tradycyjnie odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Trzciance i miał formę teleturnieju, w którym drużyna musiała odpowiedzieć na 9 pytań z różnych kategorii losowo wybranych przez kapitana zespołu. Każde z pytań wymagało rozległej wiedzy o naszym powiecie. Uczniowie oprócz znajomości  statutu powiatu musieli odpowiadać na pytania dotyczące historii, geografii i gospodarki powiatu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odniesionego sukcesu i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

Hanna Gadzińska

  

 

Konkurs Bibiloteki Szkolnej

Opublikowano w Konkursy

W lutym w 80 rocznicę śmierci Józefa Nojego w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs: Józef Noji sportowiec i patriota. Dnia 24.04.2023 r. podczas uroczystego apelu

 z okazji Dnia Patrona rozdano nagrody zwycięzcom konkursu o Patronie:

1 miejsce Dominika Koch 1IH

2 miejsce Yasemin Pertek 1RŻ

3 miejsce  Malwina Młodzik 1RŻ

I miejsce dla Natalii Zjawińskiej w finale dekanalnego konkursu o Prymasie Tysiąclecia

Opublikowano w Konkursy

 

W dniu 16 marca 2022r. młodzież z Zespołu Szkół wzięła udział w konkursie dekanalnym zorganizowanym przez Ruch Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE:„BŁOGOSŁAWIONY KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI PASTERZ I MĄŻ STANU”.W finale oprócz młodzieży z „Górki” uczestniczyli uczniowie z Goraja i Edukacji Lubasz. W gronie zwycięzców znalazła się uczennica kl.2LE Natalia Zjawińska, która zajęła I miejsce wykazując się dużą wiedzą. Na zakończenie uczestnicy wysłuchali prelekcji pt. „Bądźcie jak orły-wychowanie młodzieży w świetle nauczania Prymasa Tysiąclecia”. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu ogromnej wiedzy i zachęcam do pielęgnowania wartości głoszonych przez Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

Konkurs

Opublikowano w Konkursy

 

„Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński Pasterz i Mąż Stanu”

14.01.2022 godz.940 SALA C12

(zapisy na etap szkolny do 12.01.2022r. u katechetów i w bibliotece szkolnej)

Wyniki konkursu Józef Noji sportowiec i patriota

Opublikowano w Konkursy

 

 

Gratulacje dla wszystkich uczestników-poziom był bardzo wysoki (o zwycięstwie zadecydował czas odpowiedzi). Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostaną poinformowane o terminie odbioru nagród.

 

Józef Noji patriota i sportowiec –wyniki konkursu

Opublikowano w Konkursy

Józef Noji znakomity polski biegacz zginął w obozie w Auschwitz 15 lutego 1943 r. W Zespole Szkół w Czarnkowie uczniowie klas pierwszych w dniu 11 lutego uczcili 77 rocznicę śmierci długodystansowca biorąc udział w konkursie o patronie szkoły. Największą wiedzą wykazali się:

Uczniowie technikum

I miejsce Wiktoria Płaczek  I L4

II miejsce Julia Zdon       I L4

III miejsce Blanka Trafas   I L4

Uczniowie szkoły branżowej

I miejsce  Dominika Bliga      I i

II miejsce Kamil Żółtowski     I a

III miejsce Alicja Przybylska  I a

Zwycięzcom gratulujemy.

 

KONKURS SZKOLNEJ BIBLIOTEKI - Józef Noji patriota i sportowiec

Opublikowano w Konkursy

KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ  - Józef Noji patriota i sportowiec

Dzień: 11.02.2020 r.(wtorek)

Godzina:  11.40 – 12.25 (5 lekcja)

Miejsce: Biblioteka szkolna

I Cele konkursu:

•popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o patronie szkoły-sportowcu i patriocie,

•zachęcanie do wyszukiwania informacji z różnych źródeł,

•zainteresowanie historią.

II Warunki uczestnictwa:

•w konkursie mogą brać udział uczniowie z klas pierwszych, którzy

do 10 lutego 2020 r. zgłoszą chęć udziału w konkursie w bibliotece szkolnej.

III Przebieg konkursu:

•uczniowie piszą test składający się z kilku zadań.

IV Postanowienia końcowe:

•komisja wybierze trzy prace, które uzyskają największą ilość punktów,

•nagrodzeni uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe w bibliotece szkolnej,

•wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie biblioteki szkolnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY