Podróż w Himalaje

Opublikowano w Spotkania

1.05.2017r. w auli miało miejsce spotkanie uczniów kilku klas z p. Piotrem Mielcarkiem, nauczycielem Zespołu Szkół w Gębicach a prywatnie podróżnikiem, który w bardzo ciekawy sposób, pokazując zdjęcia i filmy opowiedział o swojej trzytygodniowej wyprawie w Himalaje. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji o przygotowaniach do wyprawy, o trudnościach związanych z funkcjonowaniem organizmu na wysokościach powyżej 5 tysięcy metrów nad poziomem morza i oglądali przywiezione przez prelegenta pamiątki. 

W imieniu uczniów i nauczycieli dziękuję panu Piotrowi za podzielenie się swoją pasją.

  

Warsztaty nauczycieli -bibliotekarzy

Opublikowano w Spotkania

6 kwietnia 2017 odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy, które odbywają się w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie. Temat warsztatów to Tworzenie materiałów z edukacji czytelniczej i medialnej – Prezi innowacyjny sposób tworzenia prezentacji, który przedstawiła Barbara Moskal z CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile. W szkoleniu wzięło udział 11 nauczycieli bibliotekarzy wszystkich etapów nauczania z Czarnkowa, Młynkowa, Goraju, Romanowa Dolnego, Lubasza oraz Gulcza. Podczas spotkania uzgodniono również tematy i harmonogram zbliżającego się Tygodnia Bibliotek 2017.

 Wioletta Januszak

    

Jak zachęcić uczniów do czytania ? Rozwijanie kompetencji czytelniczych i medialnych

Opublikowano w Spotkania

12 stycznia 2017 roku w ramach projektu realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Nojego w Czarnkowie odbyło się spotkanie z rodzicami oraz nauczycielami, które poświęcone było czytelnictwu wśród młodzieży. Prelegentka przedstawiła statystyki poziomu czytelnictwa za lata 2014, 2015, scharakteryzowała pierwszy punkt polityki oświatowej państwa, wspomniała o : wpływie czytelnictwa na rozwój intelektualny młodzieży ; sposobach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na gruncie szkolnym oraz o literaturze fantasy, która (jak pokazują badania) jest najchętniej czytanym rodzajem literatury wśród młodych ludzi. 

Anna Świątek

Dzień Niespodzianek w Bibliotece

Opublikowano w Spotkania

Czwartek - 27 października to Dzień Niespodzianek w Bibliotece:

akcja PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ oraz dla każdego, kto wypożyczył książkę słodka niespodzianka.

    

 

"Książka i ja" lekcja po niemiecku w bibliotece

Opublikowano w Spotkania

27.10.2016 r. uczniowie klasy I mogli dowiedzieć się kilku ciekawych informacji o książce i funkcjonowaniu biblioteki w języku niemieckim. Lekcję przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: Agnieszka Chestkowska i Magdalena Gmyrek,  które prowadzac ja, wsparły się zakupionymi nowymi książkami.