Konferencja nauczycieli-bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia

3. października w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbyło się spotkanie nauczycieli-bibliotekarzy z Czarnkowa i okolic w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Wioletta Januszak przeprowadziła coroczną diagnozę potrzeb nauczycieli oraz promowała konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu „Warto wiedzieć, warto zobaczyć”. Nauczyciele mieli również okazję zwiedzić siedzibę biblioteki. Następnie głos zabrała Pani Magdalena Gutowska z Biblioteki Pedagogicznej w Pile, która przedstawiła relację z wyjazdu do Hiszpanii w ramach programu Erasmus +. Uczestnicy dowiedzieli się, między innymi, jak wygląda hiszpańska edukacja na różnych etapach kształcenia. Kolejna część spotkania poświęcona była Book Foldingowi, a jego tajniki przybliżyła nam Pani Ewa Jaroszyńska z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance. Po krótkiej prezentacji nauczyciele przystąpili do części warsztatowej i wykonali serca nowo poznaną metodą.