Grzybobranki liryczne

W dniach 14-16 listopada obchodziliśmy już 18. urodziny "Grzybobranek lirycznych". Koncepcja spotkań poetów z wielbicielami literackiego słowa powstała z inicjatywy Miejskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Czarnkowie. Grzybobranki liryczne są ucztą dla miłośników poezji, prawdziwą ucztą dla ducha, obejmującą swoim zasięgiem Czarnków i powiat czarnkowsko- trzcianecki.
Gośćmi tegorocznej edycji Grzybobranek w naszej szkole byli: Stanisław Neumert oraz Jolanta Nowak-Węklarowa. Młodzież brała udział  w spotkaniu w Oddziale dla dzieci i młodzieży, na którym Jerzy Grupiński  i młodzi poeci mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości, opowiadali o znaczeniu i wartości poezji w ich życiu.  Swoje wiersze promowali  goście z Wielkiej Brytanii, zebrane w książkę autorstwa Adama Siemieńczyka pt. "Piękni ludzie.  Adam Siemieńczyk i Tomasz S. Mielcarek są Polakami tworzącymi w języku ojczystym w Londynie. Poezja jest ich światem," chroni przed smutkiem, pustką i samotnością, utratą języka dzieciństwa".